LYS Sohbet / Yardımlaşma Konusu

Kahvemizi yudumlarken ciddi konulardan bir nebze uzaklaşıp kültür-sanat, teknoloji, ilişkiler gibi hayata dair konuları konuşuyor, öneri alıyoruz

Re: LYS Sohbet / Yardımlaşma Konusu

Mesajgönderen Sahra » 17 May 2015 21:15

facebook
twitter
gplus

Hade len
Sayısalcılara bok atar bi de peeeh 8-)
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 18 May 2015 19:28

facebook
twitter
gplus

Bugra tarih calismak yuzunden istedigin yeri kazanamazsan gotumle gulecem haberin olsun. 'Sana kirk kez tarihte yeterince iyisin, baska ders calis demistim' dicem. Merakla bekliyorum :D
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 18 May 2015 21:57

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:Edit: Uzun yazdığımı farkettim, sadece ilk paragrafını sana yazdım Sahra, diğerlerini genel yazdım.

Tarihte 44 soru soruyorlar. 44'ün hepsi doğru olsa, diğerleri de ortalama olsa zaten bir yerlere giriyorum. Tarih biliyorum diye boşlayamam, hepsine eşit ağırlık veriyorum. Ben de bunu anlatamıyorum kimseye. :) YGS'de de herkes aynı şeyi diyordu. O zaman da Matematik çalış diye kanser etmişlerdi beni. Matematik yapmadığım halde Matematiğe kafa patlatan adamı 2'ye katladım. YGS iyi bir tecrübe oldu benim için. Ben antlaşmaları ezberlerken yanımdaki adam Mat-1 kasıyordu. Ben 310 aldım o 230. Tarih çalışıyorum diye onlar da götüyle gülüyordu bana.

1) "Bir yerlere" girmek değil mesele. İstediğin, sevdiğin ve iş bulabileceğin bir yerlere girmek mesele.
2) Tarih biliyorsan, o konuda çok iyiysen boşlaman zarar değil fayda getirir. Ben sıfır Türkçe çalışmıştım, yine olsa yine öyle yaparım.
3) Matematik çalışmadığın halde Matematik yapan adamı ikiye katladıysan potansiyelin var ve kullanmıyorsun demektir. Boş boş tarih çalışmak yerine Edebiyat, Matematik vs. çalışmanı bu yüzden istiyorum. Demek ki çalışsan çok puan arttıracaksın. Tarih ise sana çok ek puan getirmeyecek, zaten netlerin çok çok iyi. Ha diyorsan ki "Tarih netlerim çok çok iyi değil, siz bakmayın benim Tarih'i çok iyi biliyor göründüğüme; öyle bir şey yok.", o zaman tabii ki tarih çalışman iyi olur.
4) Bu senin hayatın. Bir daha karışmıyorum sınava kadar. Ama başına sürekli kakacağım konusunda ciddiydim; sınav sonucun gelince görüşeceğiz. :twisted:
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen augustus » 19 May 2015 02:06

facebook
twitter
gplus

-Skywalker- yazdı:21 günlük Tarih programı. Gemma'nın paylaştığı link üzerinden hazırladım bunu, videolu olarak çalışacağım yani. Hedef 44'de 44.

Resim

oha ben hiç 21 gün ders çalışmadım lan.
şu entry üzerine bi iki kelam edecem.
qnq,
benim okuduğum bölümü hala babama sorsan belki sindiremedi , içi rahat değil. Bunları yada şunu yaz bunu yap şuraya git diyenleri dinlemeyip istediğim için geldim. Sonra zaten zayıf olan bir takım bağlar iyice kopma noktasına geldi fln fln... uzun hikaye. Ama şu yazdıklarına bakıyorum da idealleri olan ve benim bir zamanlar düşündüklerimi , kafamda olan şeyleri sende düşünüyosun. Hatta aynen böyleydim lan. Genel olarak zaten hala destekliyorum ve böyle olmasını düşünüyorum "(istediğin bölüm ve meslek kısmı için ) Ama sonra noldu ? Düşlediğin şeyin içinde bulunca kendini, dışardan bakamıyosun olaya. Ve daha görmediğin duymadığın tecrübe etmediğin onu geçtim aklının ucundan bile geçmeyecek şeyler yaşayıp karşılaşınca ya bunlar yıkılır altında kalırsın ya da değişikliğe itebilir. İşte o zaman üzülürsün. Sana tavsiyem plan yapma qnq. Ders planı yap, sınavdan sonra çıkıp sigara içecem diye kafanda kur, ama ne yarın için ne de 20 yıl sonrası için kafanda kurduğun döngüde bir yere kendini fazla kaptırarak koyma.
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 02:44

facebook
twitter
gplus

Hacker kariya guveniyon sen, anladim beeen
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen augustus » 19 May 2015 02:57

facebook
twitter
gplus

qnq
senle ayrıldığımız nokta "plan" konusu.
Evet saçma belki ama bana planlı yaşamak yada planlı bir eylem yapmak saçma geliyor. Plandan kastım böyle teferruatlı şekilde baya bildiğin ince düşünmek. Olm spontane yaşamak var. Bu belki dağınık, düzensiz olarak algılanabilir ama değil. "an" ın getirisi şeylere vereceğin anlık reaksiyonlar ve yeni şeyler. Hayat bence böyle güzel.
Zirve değil, zirvede kalmak güzel yada güzel olmalı. Hiç öyle bir niyetim amacım olmadı. Umarım da olmaz. Yani zirveye çıkma gibi bir niyet taşımam umarım hayatım boyunca yaptığım herhangi bir işte yada alanda. Bu niyetle yapılacak şeyler bana kalırsa bir müddet sonra patlama ya mahkumdur.
Tabii bu benim fikrim.Yine yaparsın işini , yine yaşarsın hayatını. "zirve " diye tabir edilen yere gelirsin-gelmezsin orasını düşünmezsin yani .benim düşüncem böyle.

bu arada dikkatimi çok çekti şu "uyuşturucu alkol kullanan tip" olur çıkarım kısmı. Bu da saçma. Hatta idealist birisin . Yeniliklere , tecrübelere bilgilere açık birisin ama şu ifadeyi kullanman yanlış lan bence. Uyuşturucu olarak nitelendirdiğin bazı maddeleri kullandım/ kullanıyorum. Ya da alkol.
Bu beni kötü ipsiz sapsız biri mi yapar ? Yada anlatmak istediğin ve olmak/düşmek istemediğin o durum neye göre kime göre kötü qnq ?
Saf iyilik , mutlak doğru var mıdır ? 20'li yaşlarının sonlarında özellikle zirveye ulaşan marijana kullanan , uzayın babası kabul edilen Carl Sagan, pek de düşündüğün bir tip değil bence.
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen augustus » 19 May 2015 03:18

facebook
twitter
gplus

evet LYS konusu piç olmasın özelden yazarım
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

Mesajgönderen bergman » 19 May 2015 12:59

facebook
twitter
gplus

hacılar bişey yazıp gidicem. dediğiniz gibi konu piç olmasın.

ben gecici heves demedim bugi. evet bende idealist bi cocuktum, istediğimi bölümü de kazandım. bölümüm icin hevesliyim ama bu kadar. yani bu bi yaşam tarzı olmamalı. dısarıdan bakamıyosun dedi ya furkan, biraz dısardan bak. aslında mesleğin vs hiç bir önemi yok ya da neyin doğru yanlıs oldugu.

yanlıs anlama da bugi, umarım cok sivri bi sekilde düsmezsin. düsersen de söyle lan gelir öper geciririm :*
et olsun götüme girsin
Kullanıcı avatarı
bergman

Mesajgönderen Sahra » 19 May 2015 13:26

facebook
twitter
gplus

Ya calismayan insan kalkip meslegin hicbi onemi yok demesin. Meslek sabah yataktan mutlu ya da mutsuz kalkmana sebep olan bir sey. Ayrica varolan duzende hayatindaki en onemli seylerden biri. Copten yemek toplamak zorunda olan bir insana meslek onemli degil deyin de taslasin sizi. Herhalde hic gercek anlamda maddi sorun yasamadiginiz, colugunuza cocugunuza harclik veremeyip mahcup olmadiginiz icin ya da en basidinden ise gittiginiz her gun 'Bu meslekten nefret ediyorum, keske baska bi sey okusaydim' demediginiz icin hayalci felsefeler asilamaya calisiyosunuz Bugra'ya.

Bi insanin istedigi sey icin planli olmasi dusmesini gerektirmez. Belki duserim, en iyisi hic yukari cikmiyim deyip kendini sefil hayata mahkum etmek ne kadar mutluluk getirir ki? Ulan neden negatif yaklasiyorsunuz her seye? Kanser olursun, yine dusersin dusecegin varsa. Buna engel olamazsiniz.

Iyi bi yere gelmek icin ugrasmak mutluluga ya da hayatini yasamaya da engel degil. Hayatta parasiz hicbir sey olmuyor. Parayi kazansin, atiyorum gitsin bara diskoya. Tatile gitsin, dunyayi gezsin.

Uyusturucu kullanmak insani kotu yapmaz ama salak yapar, kusura bakmayin. Bu konuda katiyim.
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen augustus » 19 May 2015 14:51

facebook
twitter
gplus

Uyuşturucu/alkol konusunda fikrine elbette saygım var. Bunu da herhangi bir şekilde övünmek için değil, sadece açıkça belirtebileceğim bir ortam olarak burayı gördüğüm için (forumu kastediyorum) söyleyebildim. Çalışmayan insan sınıfına girmiyorum sanırım. Evet çoğu zaman burada da belirttiğim gibi iddaa şans oyunları vs ile döndürmeye çalışıyorum bir kaç masrafı . En azından faturalarımı. Ama onun dışında aileden bir desteğim en azından tam anlamıyla kiramı karşılayacak bir desteğim yok benim. Her ay bir şekilde farklı farklı işlerde, (garsonluktan tut ekstreci mi derler ne derler ona kadar, paket program yazmadan tut- LaTeX bildiğim için tez yazmaya ) neler yapıyorum. Kendi kazandığımla geçiniyorum. Zorluğunu biliyorum. Borcum harcım var.Bİ şekilde dönderiyorum işte.Sonuç olarak bende uğraşıyorum birşeyler yapmak için yada biryerlere gelmek için oluyo sanırım bu. En basitinden hayatımı devam ettirebilmek adına.

Şu an var olan sistemde "para" önemli bir yere sahip ve belki de bir çoğumuzun hayaline ulaşmasına engel tek şey. Bana göre de bunu ön planda tutarak, para kazanma amacıyla yaşayan kişiler salaktır.
Gittiğin yerlerden
yer tut OPTİK BAŞKAN
Unutmayacağız seni
SON HOLİGANN!!
augustus

ÖncekiSonraki

Dön VekilSiz Kahve