iyisiyle kötüsüyle seveni ve sevmeyeni ile akp

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: iyisiyle kötüsüyle seveni ve sevmeyeni ile akp

Mesajgönderen sageru » 20 Tem 2013 00:03

facebook
twitter
gplus

hebun yazdı:Sageru
Yukarda dediklerine katılmamak elde değil doğrudur valla. Ama ben güneydoğu yaşadım çocukluğum o dönemlerde geçti. çok kötü yıllardı valla sana biley söyliyim mi şu anın mısırından farkı yoktu bizim için o zamanı hergün olaylar hergün sokaklarda öldürülen adam malesef böyle lanet dönemlerden geçtik.yani o yılları ve iktidarı allah inş yine göstermez ne diyim.

Bide bu iktidarı o dönemle karşılaştırısak razıyım demek istedim yoksa razı değilimdir yanlış anladın beni.

Tamam şimdi anladım ben de. O yılların ''fail-i meçhul'' yılları olduğunu unutmuşum bir an. :oops:
Sonsuza...
Kullanıcı avatarı
sageru

Mesajgönderen SiDRe » 20 Tem 2013 00:56

facebook
twitter
gplus

Şu son Gezi olaylarına kadar belediyecilikte kötü olmadıklarını düşünüyorDum.

İstanbul’da olumlu baktığım icraatlere birkaç örnek verirsek; metrobüs, metro, baharda parkların-sokakların çiçeklendirilmesi, kentsel dönüşüm projeleri, yenilenen toplu taşıma araçları…

Bunların hiçbirinin yeterli olduğunu düşünmesem de ve belediyecilik namına yüzlerce eksik sayabilecek olsam da koyunun olmadığı yerde keçiye Abdullrahman Çelebi denmesinde bir mahsur görmemişim demek ki…

Ha bir de… kapalı alanlarda sigara içmenin yasaklanması gerçekten çok isabetli bir karar oldu. Kimse o dumana maruz kalmak, rahatsız olmak, pasif içici olmak zorunda değildi. Belki de en iyi icraatıdır bu, bu hükümetin…

Ekonomide iyiye gittiğimizi falan düşünmüyorum. Ayrıca bu kadar özelleştirme ile bir zahmet kötüye de gitmeyelim. Böyle bir iyilik varsa bile bunun halka yansımadığını düşünüyorum. Zaten benzinin litresi 5,03 TL ile dünyadaki en pahalı benzin olmuşken; 2000’de asgari ücretle 816 (250 grlık) ekmek alınabilirken, 2013’de asgari ücretle 773 tane (250 grlık) ekmek alınabilmesi halkın daha da fakirleştiğinin delilidir. Asgari ücretle çalışan 2000’de de garibandı, şimdi daha da gariban ama bir de üstüne kendilerini aşağılayan, dalga geçen asgari ücretle paşalar gibi geçilir demekten gocunmayan, nur topu gibi bakanlarımız var:

http://www.haberturk.com/polemik/haber/ ... -gecinilir

Bu ülkedeki en temel sorun her zümrenin özgürlüğü sadece kendisi için istemesi. AKP haksızlığa uğrayan, sırf başörtülü olduğu için üniversitelere alınmayan, hatta aşağılanan kızlara haklarını kazandırdı ve bu çok iyi oldu. Bu bağlamda demokratikleşme sürecine katkısı oldu denebilir tabi ama kendileri gibi düşünmeyen, kitleyi de dışladı, hakir gördü, aşağıladı. Yani bu forumun sloganı olan “Ahlak bir cümlenin öznesi değişse bile onunla ilgili fikrimizin değişmemesidir” gibi çok temel bir maksime bile uymayı başaramadı. Özne kendisi olduğunda onayladığı cümleyi, özne başka birisi olduğunda onaylamadı.

Haksız kadrolaşmalarla üniversitelerdeki öğretim görevlisi kadrolarını doldurdu. Hakkı olan ve sırasını bekleyen akademik personelin yıllardır beklediği kadrolara, sırf kendi adamlarını atadı, gökten zembille indirdi. Gerçi bu kadrolaşmaları sadece üniversitelerde değil, tüm devlet kurumlarında yaptı. Belediyede memur kadrosuna başvuran insanlardan “politik referanslar” istendi vs. Bir yandan demokrasi çığırtkanlığı yapıp bir yandan öğretim elemanlarının rektörlük seçimlerinde seçtiği adaylar yerine seçilen adayların yarısı kadar bile oy almamış kendi adaylarını atadılar. Üniversitelerde fiziksel koşulları, derslikleri, hoca durumunu doğru dürüst tespit etmeden kontenjanları artırdılar ve eğitimin berbat bir hal almasına neden oldular.

Din bezirganlığı ise, bir müslüman olarak, bu hükümette belki de eeeen antipati duyduğum şey. Yaptığı hilelere, attığı iftiralara, söylediği yalanlara, kirli politik oyunlara dini alet etti… Bunlar başlı başına zaten yeterince kötüyken bir de İslam’ın, Allah’ın güzel adını işin içine soktu, bu kavramları kendiyle özdeşleştirmeye çalıştı. Kendisine benzemeyeni dışladı, bu durum kimilerini takiyye yapmaya itti.

Daha yazacak binlerce şey var şüphesiz… ama ilk aklıma gelen bunlar oldu.
Selamlar
Hayatta insanın varoluş sebebini sorgulamasından ve bulmaya çalışmasından daha önemli ne olabilir?
Kullanıcı avatarı
SiDRe

Mesajgönderen arapati » 20 Tem 2013 17:14

facebook
twitter
gplus

bir çiftçinin 8 ton buğday hasatını 16 ton gösteren ve kg fiyatını bir buçuk katı fazladan göstererek(bizzat tanık olduğum durum) gsyih yı 10504 dolar yapmış hükümetin ekonomi anlayışı. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

EN İYİ EKONOMİ EKONOMİSİZLİKTİR
EN İYİ EKONOMİ EKONOMİSİZLİKTİR
arapati

Mesajgönderen Kalem » 22 Tem 2013 09:27

facebook
twitter
gplus

Yorum yazacaktım.Ancak sonra yazılan yorumların seviyesine bakıp yazmaktan vazgeçtim.
Kalem

Mesajgönderen egesell » 22 Tem 2013 12:58

facebook
twitter
gplus

İlk geldiğinde tüm ülkeyi gaza getiren bir siyasetçi sayesinde iktidar olup sonrada çeşitli vaadler ve dış güçler sayesinde tahtını koruyan bir parti.
Birileri var, birileri var
Dünyanın çivisine, bugünün gerisine sahip çıkan
Birileri var, birileri var
Masumun nefesini koruyan birileri var.

Resim

“Onun haberlerinin doğruluğunu bir süre sonra mutlaka öğreneceksiniz.”
Sad 88
Kullanıcı avatarı
egesell

Mesajgönderen padme » 22 Tem 2013 23:04

facebook
twitter
gplus

önce şunu belirteyim ki, bildim bileli ak parti iktidarda. ömrümün ilk 7 yılına ait siyasi bir fikrimin olduğunu söyleyemeyeceğim.
körü körüne rte bağlılarından tiksiniyorum, bir şey bilip bilmeden, sırf iş olsun diye ak parti'ye saldıranlardan da.
ve minnetim var tabi ki, başörtüme getirdiği özgürlükten dolayı. ama başörtüm üzerinden döndürdüğü siyaseti de tiksiniyorum. "eeheh imf'ye borcumuz bitti hatta şimdi biz vereceğiz" amenna, ama ekmek ben çocukken 250bin liraydı bayım, şimdi 1 lira olmuş. 1 milyon yani. bir yanda benzinden dert yananlar? diğer tarafta "sağlık sektöründe büyük ilerleme var" diyenler? öbür yanda diktatörlükten şikayet edenler?
evet, kafam karışık bayağı.
Koştum. Peşinde avaz çığlık bir çocuk sürüsü, deliler gibi koşan, yetişkin bir erkek. Ama umurumda bile değil. Yüzümü kamçılayan rüzgara karşı, dudaklarımda Pençer Vadisi kadar geniş bir tebessüm, koştum.
Koştum.
Kullanıcı avatarı
padme

Mesajgönderen Edebi » 23 Tem 2013 00:21

facebook
twitter
gplus

padme yazdı:ve minnetim var tabi ki, başörtüme getirdiği özgürlükten dolayı. ama başörtüm üzerinden döndürdüğü siyaseti de tiksiniyorum.

bu konuda bir çok kişi senin kadar hakkaniyetli davranmıyor. keşke böyle yeri gelince takdir edebilen, yeri gelince eleştirebilen bir toplum olabilsek. çok ihtiyacımız var.
Zekadan yoksun olan adam, egosuna sarılır.
Kullanıcı avatarı
Edebi

Önceki

Dön Siyaset Politika