Mısır’da İslam kime emanet?

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Mısır’da İslam kime emanet?

Mesajgönderen eskimo » 09 Tem 2013 12:14

facebook
twitter
gplus

Sosyoloji Profesörü Nilüfer Göle' den İslami devrimleri ele alan bir yazı.

"Mısır’da şimdilik demokrasi askere emanet edildi. Peki ya İslam?"

http://t24.com.tr/yazi/islam-kime-emanet/7029
Kullanıcı avatarı
eskimo

Re: Mısır’da İslam kime emanet?

Mesajgönderen Rastafaray » 12 Tem 2013 17:29

facebook
twitter
gplus

Mısır'da hiçbir şey Mısırlılara emanet edilmedi. Arap baharından beri oynanan senaryoya devam ediliyor. Big brother.
Kullanıcı avatarı
Rastafaray

Mesajgönderen Asperger » 13 Tem 2013 00:05

facebook
twitter
gplus

Bende 2 gündür neden uyuyamıyorum diyorum....

Meğer Mısır'da İslamın durumunu düşünüyormuşum.
Kullanıcı avatarı
Asperger

Mesajgönderen Guthrath » 13 Tem 2013 00:46

facebook
twitter
gplus

Hepimiz Mursi`ye Amerikancı diyerek adamın hakkına girdik. Yeni Mısırda şeriat olacak. Ama ne şeriatı ? Vahhabi. Kuralları kim neye göre koyacak ? Selefiler bankerlerin isteğine göre kural koyacak.
Guthrath

Mesajgönderen ümitvar » 13 Tem 2013 02:20

facebook
twitter
gplus

Daha geniş olarak 'İslam kime emanet' diye sormalı. Müslümanlar kendilerini Allah'ın davasına layık olup olmadığını hakkında hesaba çekmeli. Küfrün kontrol altında tutmaya çalıştığı ve büyük oranda bunu başardığı bir müslümanlığı yaşıyoruz. Şu an bu davanın üstlenicilerinin dünyanın çeşitli yerlerinde herhangi bir zümreye bağlı kalmaksızın hareket ettiğini düşünüyorum. Maalesef kontrol altında tutulamayan bir müslüman cemaat dünya üzerinde göremiyorum şimdilik.
ümitvar

Mesajgönderen Rocky Marlboro » 13 Tem 2013 11:42

facebook
twitter
gplus

Guthrath yazdı:Hepimiz Mursi`ye Amerikancı diyerek adamın hakkına girdik. Yeni Mısırda şeriat olacak. Ama ne şeriatı ? Vahhabi. Kuralları kim neye göre koyacak ? Selefiler bankerlerin isteğine göre kural koyacak.

Ne farkı var? Şeriatı Mursi getirdi zaten 6 ay önce Mısır'a. Daha sonraki hukuki düzenlemelerini ve taslaklarını da gördük. "9 yaşındaki kızlar evlenebilir, işe başlayacak kadın bekaret testi yaptıracak" vs. Mursi tek adam değil, Müslüman Kardeşler baskısı var üzerinde. Tek adam olsaydı da tam teslimiyetçi politika izleyecekti çünkü Amerikancıydı. Müslüman Kardeşler, Amerikancılığını törpülüyordu, Amerikancılığı da Müslüman Kardeşler'in ideolojilerini törpülüyordu. Ama uyumsuz birliktelikler, patlak verdi. Türkiye'de tutan Ilımlı İslam orada tutmadı.
Mustafa Ernesto Zapata! / http://RockyMarlboro.blogspot.com

Küresel güçlere ve yerli işbirlikçilerine karşı ikinci milli mücadele.
Kullanıcı avatarı
Rocky Marlboro

Mesajgönderen ceci » 13 Tem 2013 12:47

facebook
twitter
gplus

Üzülerek söylüyorum, özelde Mısır, genelde ıslam coğrafyası olmak üzere yaşanan tüm gelişmelerin, ıslam ulkelerinin neden zelil durumda olduklarının açıklamasını Müslümanlar kendilerine sormalı, en az emparyalist ülkeler kadar suc ortagidirlar ülkeler, nasıl hakedilirseniz öyle yönetilirsiniz. Ne kadar da güzel bir degilmi.
Resim
Kullanıcı avatarı
ceci

Dön Siyaset Politika