24 TEMMUZ 1923

Siyaset ve Politika üzerine fikir alışverişinde bulunuyoruz

Re: 24 TEMMUZ 1923

Mesajgönderen ss_team » 28 Tem 2013 06:59

facebook
twitter
gplus

Farazi yazdı:Lozan antlaşmasının 90. yılı kutlu olsun (Her ne kadar adı antlaşma olsa dahi,antlaşmalar çoğu kez bozulmuş kesinleştirmek ve haklarını savunmak için bir çok devlet tekrardan savaşmıştır.Tarihte örnekleri çoktur sizce ihlal edilen maddeler olduğu düşünüyor musunuz daha doğrusu ihlal edilmeyen madde kaldı mı? ) :?: :?: :?: :?:

lozanı zafer sanan insan varmı hala ? dehşet içinde okudum ya kutluyacaz bide lozanı ?
kaç tane topraktan hakkımızı çektiğimizi kabul ettiğimiz okurken mutlu oluyosun?
yada oturup ülkeyi nası yönetceklerimizi kurallarımızı bir avuç devletin keyfine göre düzenlememizemi sevinicez ?
ege kıyılarıda gözle görülen adalara yunan,italyan bayrağı diktileri diyemi sevincez?

allah aşkına oturup okuyan varmı şu antlaşmayı hadi okumadınız şu andaki ülkeye bakan varmı ?
adamlar biz başa geçesek istediğimizi yaptıramayız dedi, nası istediklerini yapcağmızı kanunlarda garantiye aldı.
bu ülkenin başına ingiliz gelse ezan'ı türkçe okutamazdı, din'e karışmazdı, harfı değiştiremezdi.
onlar yapılmasını garantiye aldı oturdu koltuğuna izledi.
hala başbakan muhabetti yapan var başbakanlık işmi kalmış 89 yıldır napılıyosa aynen devam.

bir hasım gelip bizi kendi ideolojisine sokamaz. çünkü art niyeti arar bulur.
bi yakın ise bunu çok rahat yapar. bkz: Türkye

ben kutlamalık bi durum görmüyorum, görenler görmeyenlere göstersin
Kullanıcı avatarı
ss_team

Önceki

Dön Siyaset Politika