Nedir bu Masonluk? Cevaplıyorum...

Yeni Dünya Düzeni (New World Order), monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen teori

Re: Nedir bu Masonluk? Cevaplıyorum...

Mesajgönderen Broker » 05 Ağu 2017 00:18

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Bugüne kadar neye yaramış masonlar? Mason olmadan yapsınlar yardımlarını falan. Güvenmiyorum, güvenmicem. Kesin alt seviyedeki iyi niyetli masonları kullanıp pis pis işler yapıyordur üst seviyedekiler :twisted:

Amerika'nın kurulmasını sağladılar. Demokrasiyi dünyaya tanıtan ilk ülkelerden biri oldular. George Washington bir Masondu. Aynı şekilde Benjamin Franklin. ABD'nin kurulmasında etkili olmuş bir bilim adamıdır. Ayrıca Fransız İhtilalinde büyük rol oynamış bir çok Mason vardır. Nelson Mandela'da Masondu. Kendileri Malta Şövalyesi ünvanını da aldı. Hatta Türkçülüğün babası Ziya Gökalp'inde Mason olduğu Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası tarafından onaylandı. Zira zor, sancılı ve baskıcı bir dönemde Gökalp'e imkanlar sunan Locaydı. Yani sonuç olarak Masonların faydasız hatta zararlı bir oluşum olduğu görüşlerini çürütmek için bu söylediklerim yeterde artar bile :)
"Çatışma ne kadar büyük olursa, zafer de bir o kadar büyük olur."

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen eskimo » 05 Ağu 2017 09:45

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Bugüne kadar neye yaramış masonlar? Mason olmadan yapsınlar yardımlarını falan. Güvenmiyorum, güvenmicem. Kesin alt seviyedeki iyi niyetli masonları kullanıp pis pis işler yapıyordur üst seviyedekiler :twisted:

"Birlikten kuvvet doğar" falan denecektir bu soruya, aha buraya yazıyorum :)
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Broker » 05 Ağu 2017 10:39

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:

"Birlikten kuvvet doğar" falan denecektir bu soruya, aha buraya yazıyorum :)

Tabii ki Eskimo :) Alanında uzman, nüfuzlu insanlar birleşip aralarında bir güven ortamı oluştuğunda ortaya çıkacak güç muazzam olur.

Düşünelim ki ben kalp hastası bir Masonum ve iflas etmiş bir adamım. Diğer Mason kardeşlerin arasında bir cerrah, en azından bir cerrah yakını vardır. Beni ücretsiz veya cüzi bir rakama ameliyat etse ve bir başka Mason maddi durumumu görüp bana şirketinde bir iş teklif etse, fena mı olur? :)

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 05 Ağu 2017 10:42

facebook
twitter
gplus

Amerika kurulmaz olaydı :twisted: Birilerinin gizli gizli toplanıp toplum için neyin iyi olduğuna karar verip eyleme geçmesi fikri hoş değil. İstersen 100 tane iyi şey yaz, işin içinde gizlilik oldu mu güvenmiyorum.

Bizim bir hoca "Benim mason tanıdıklarım var, iyi insanlar yaav" diye savunmuştu. Sen de aynısını yapıyorsun. Hepiniz masonsunuz uleeen :lol:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Sahra » 05 Ağu 2017 10:44

facebook
twitter
gplus

Fena olur tabii. Torpil deniyor buna :twisted:
8 yıl deistlikten sonra 19 sistemiyle Müslüman oldu. Ayrıntılı bilgi için: http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/0 ... du-19.html
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen eskimo » 05 Ağu 2017 10:54

facebook
twitter
gplus

Bir de merak ettim kadınlar neden dahil olamıyordu acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
eskimo

Mesajgönderen Broker » 05 Ağu 2017 11:27

facebook
twitter
gplus

eskimo yazdı:Bir de merak ettim kadınlar neden dahil olamıyordu acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında bunun sebebinin geleneksel olduğunu söyleyen bazı Masonlar var fakat bence bunun sebebi kardeşler arasındaki güven. Şimdi diyelim bekar hoş bir bayan locaya katıldı ve iki Mason arkadaşımız bu bayana kendilerini kaptırdı. İki kardeş arasında rekabet ortaya çıkacak ve güven ortamı bozulacaktır.

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Broker » 05 Ağu 2017 11:28

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Amerika kurulmaz olaydı :twisted: Birilerinin gizli gizli toplanıp toplum için neyin iyi olduğuna karar verip eyleme geçmesi fikri hoş değil. İstersen 100 tane iyi şey yaz, işin içinde gizlilik oldu mu güvenmiyorum.

Bizim bir hoca "Benim mason tanıdıklarım var, iyi insanlar yaav" diye savunmuştu. Sen de aynısını yapıyorsun. Hepiniz masonsunuz uleeen :lol:

Atatürk Cumhuriyeti kurmadan önce halkın çoğunun Cumhuriyeti kabul etmesini bekleseydi halimiz nice olurdu :)

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı
Broker

Mesajgönderen Sahra » 05 Ağu 2017 11:41

facebook
twitter
gplus

Peki napıyolarsa yapsınlar
Kullanıcı avatarı
Sahra

Mesajgönderen Broker » 05 Ağu 2017 11:51

facebook
twitter
gplus

Sahra yazdı:Peki napıyolarsa yapsınlar

Kızdıracak bir şey demedim umarım.

- George WASHINGTON -
Kullanıcı avatarı